Terapia ruchowa w wodzie
Terapia ruchowa w wodzie to metoda terapeutyczna wykorzystująca właściwości wody do przyspieszenia procesu leczenia. Fizjoterapia w wodzie skutecznie zmniejsza obciążenie stawów i kości, ułatwia wykonywanie ćwiczeń oraz pomaga w łagodzeniu bólu.
Pływaj z nami
Jeśli masz problemy z narządem ruchu, bóle stawów lub po prostu chcesz zadbać o swoje zdrowie, zapisz się na terapię ruchową w wodzie już dziś! Klub Wektor czeka na Ciebie!
Na czym polega terapia ruchowa w wodzie?
Podczas terapii ruchowej w wodzie, pacjent wykonuje ćwiczenia pod okiem profesjonalisty w specjalnie przystosowanym basenie. Woda powinna mieć temperaturę około 32-34 stopni Celsjusza, pozwala to na rozgrzanie mięśni i zmniejszenie bólu. Woda ułatwia wykonywanie ćwiczeń które w warunkach „suchych” byłyby niemożliwe lub bolesne.
Terapia ruchowa w wodzie z najlepszymi instruktorami
Terapia ruchowa w wodzie z profesjonalnym sprzętem dydaktycznym
Zapisy na terapię ruchową w wodzie przez cały rok
Terapia ruchowa w wodzie
Jaki wpływ ma terapia ruchowa w wodzie?
Wzmacnia mięśnie
Łagodzeni ból
Zwiększa zakresu ruchu
Zmniejsza sztywność stawów
Zapisz się na terapię ruchową w wodzie
Nie zwlekaj z zapisaniem się na terapię ruchową w wodzie.
Zapisz się już dziś na fizjoterapię i zacznij dbać o swoje zdrowie i samopoczucie!
Cena za jedną godzinę lekcyjną: | 90 zł os. |
Czas trwania zajęć: | 45 minut |
Co daje fizjoterapia w MUKS Wektor?
- Wpływa pozytywnie na samopoczucie
- Redukuje napięcie i stres
- Poprawa jakość snu
Jakie są korzyści terapii ruchowej w wodzie?
Jedną z najważniejszych korzyści płynących z terapii ruchowej w wodzie jest łagodzenie bólu i zmniejszenie sztywności stawów. W tym przypadku woda jest naturalnym amortyzatorem, dzięki czemu ćwiczenia są mniej obciążające dla stawów. Woda również zwiększa zakres ruchu co pozwala na skuteczniejszą terapię. Fizjoterapia wodna wzmacnia mięśnie, poprawia kondycje, równowagę i koordynację ruchową.
Przeciwwskazania do terapii ruchowej w wodzie
Mimo, że ćwiczenia w wodzie są skuteczną metodą na wiele chorób i dolegliwości z ruchem, nie w każdym przypadku terapia ruchowa w wodzie jest dopuszczalną formą leczenia. Przeciwskazania do terapii ruchowej w wodzie:
- Otwarte, niewygojone rany i ropne zakażenia
- Nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze
- Tracheotomia
- Zakrzepica żył głębokich
- Gorączka
Uwzględniając wymienione przeciwskazania, przed rozpoczęciem terapii należy się skontaktować ze specjalistą.
Jakie są metody terapii ruchowej w wodzie?
Jest wiele technik które stosowane są podczas fizjoterapii w wodzie. Należy w odpowiedni sposób dobrać rodzaj ćwiczeń wodnych do dolegliwości które mamy zamiar leczyć i efektów jakie chcemy osiągnąć. Wśród metod terapii ruchowych w wodzie możemy wymienić ćwiczenia w basenie, aqua jogging, aqua aerobik, hydroterapię oraz pływanie. Te metody pomagają wzmocnić mięśnie, poprawić wydolność i ruchowość stawów.